Dekorasyon Tasarım

HANGİ DEKORASYON TREND ?

Minimalist düşünmek 21. yüzyılın en büyük trendlerinden biridir. Siz de evinizi fazla süsleyip püslemekten kaçının, evinizi sade düşünerek dekore ederseniz mutluluk seviyenizi arttırabilirsiniz. Az ve öz eşya!! Evi bir bütün olarak algılamak çok önemli bir unsurdur. Size tavsiyem odaları tek tek görmek yerine evi bir bütün olarak görürseniz, daha düzgün döşenmiş ve göz yormayan bir eve sahip olursunuz.

Evinizin belli bölgelerini antikalara ayırmak evinize çok farklı bir hava katacaktır. Antika kullanımı evinizin ruhu için son derece mühim noktalardan biridir. Eşyalarınızı duvarlarınıza yapıştırmaktan vazgeçin. Eşyaları duvarlara yaklaştırmak yerine duvarlardan uzaklaştırarak, günümüzün modasıdır. Bu sene koyu renkler moda, eğer koyu tonlar tercih etmek istemiyorsanız bej ve beyaz tonlarda açık renk severler için bu yılın trendleri arasında yer almaktadır.

2019’un en büyük modası rahatlık! Evet yanlış okumadınız, doğallık ve rahatlık artık ön planda! Ahşap çoğu zaman doğayı temsil eder. Bunun için evinizin uygun bölümlerini ahşap eşyalar ile döşemenizi tavsiye ederim. Ahşap insana huzur verir. 👌❤

Evinizin her köşesinde bitki olması en büyük trendlerin arasındadır. Banyo, mutfak, salon veya yatak odaları hiç fark etmez. 2019 trendleri hep doğallıktan yana. Fakat bu demek değildir ki bitkiyi sırf moda diye alın ama hiç ilgilenmeyin. Olmaz!! Unutmayın ki onlar da canlı. 🌺 Ben bütün bitkileri çok severim ama özellikle Kaktüs 👉 🌵

2019 başka bir trendi ise oval eşyalar, evinizine bazı oval eşyalar alabilirsiniz. Kenarları oval olan bir koltuk da olabilir. İlla başlı başına oval bir eşya almanız şart değildir. Bu arada L koltuklar yine oldukça trend. Seksenlere dönüş gibi algılayabileceğimiz mozaik duvarlar yine çok moda….

Vintage ve bohem tasarımlar bu sene yine çok moda, zaten yukarıda da bahsettiğim gibi rahatlık ön planda. Özellikle bohem oldukça rahat bir tasarım şeklidir. Etnik desenler çok moda. Kırlentlerden yatak örtülerine, duvarınız için seçeceğiniz tablolardan, yemek takımınıza kadar her yerde etnik esintilerden görebilirsiniz.

Şimdilik 2019 dekorasyon trendleri hakkında yazacaklarım bu kadar, sonraki yazılarımda tekrar görüşmek ümidi ile…🤗

Yorum Ekle

Click here to post a comment