Dekorasyon Tasarım

FAST FOOD RESTORANLARIN TASARIMI MÜŞTERİLERİ NASIL ETKİLER ?

Fast Foof Restoranlar, hızlı ve uygun fiyatlı ürünlerin satışını arttırmak için, insanların daha hızlı hareket etmeleri ve restorandaki müşterilerin sürekli değişmesini amaçlayarak bir takım psikolojik taktikler uygularlar.

Renklerin insan psikolojisinde önemi çoktur, örneğin kırmızı rengin iştah açma ve bulunduğu mekanı, yemeğini yedikten sonra terk ettirme gibi farklı özellikleri vardır. İşte bu yüzden; McDonald’s, KFC, Burger King, gibi fast food restoranların kurumsal rengi kırmızıdır.

Duvar kenarlarında oturma alanlarını artırmak için sedir tarzında tasarlanmış sabit oturmalar yapılır. İnsanların hızlıca yemek yiyip, restorandan ayrılmaları için bu oturma alanları genelde sert bir malzemeden oluşturulur. Buna rağmen insanların en çok tercih ettiği oturma alanlarıdır, çünkü bu tip oturma alanları insanlara genelde güven vermektedir.

Bahsettiğim bu restoranların en önemli oturma alanlarından biri “Community Table” denilen, genelde gençler ve öğrenciler, için orta alanlara yerleştirilen ortak kullanıma açık, oldukça geniş tasarlanmış masalardır. Bankoya giden, yol üstündeki oturma alanları ise fazla vakti olmayan kişiler için tasarlanmış alanlardır.

Dikkat ettiyseniz kimse hatta şu an bu yazıyı okuyanlar dahil olmak üzere, bu tarz restoranlarda uzun süreli kalmazlar, işte sebebi tamamen yukarıda yazdığım psikolojik taktiklerden kaynaklanmaktadır…

 

KİM DEMİŞ FAST FOOD SADECE RESTORANDA VEYA EVDE YENİR DİYE 🍕🍟😉

Şimdilik yazacaklarım bu kadar, sonraki yazılarımda tekrar görüşmek ümidi ile…

Yorum Ekle

Click here to post a comment